Ввести свой текст

БЛОГ

‍Як оптимально організувати дистанційне навчання дитини. Пам’ятка для батьків
‍Як оптимально організувати дистанційне навчання дитини. Пам’ятка для батьків

‍Як оптимально організувати дистанційне навчання дитини. Пам’ятка для батьків

Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Свої поради батькам дає дитячий психолог Аніта Вайаканті.

☝Ось 7 правил, що допоможуть правильно організувати процес дистанційного навчання:

✅Скласти чіткий розклад / режим
Стабільність і зрозумілість — це те, що для дітей створює якусь зону безпеки. Адже саме в безпеці діти прагнуть розвиватися, вчитися і пізнавати світ.
✅Організувати робочу зону
Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок + навушники. Де будуть ТІЛЬКИ потрібні для «цього» уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати.
✅Організувати форму
Дитина не повинна сидіти в піжамі. У дітей будинок не асоціюється з навчальною діяльністю, а більше з відпочинком. Учневі буде значно простіше надіти на себе «роль учня» і переключитися на заняття, якщо він буде одягнений у відповідний одяг.
✅Робити перерви
Фокус уваги школяра на відеоуроці 20-30 хвилин. Не більше. Тому вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками. Братися до виконання домашньої роботи, доцільно не раніше, ніж за годину-півтори після закінчення уроків.
✅Заохочувати спілкування з однолітками
Провідна діяльність школярів середніх і старших класів — це спілкування. Школярі можуть відчувати дискомфорт в ізоляції. Заохочуйте спілкування, розмови, скайп-колли, можливо, навіть якісь ігри онлайн з однокласниками.
✅Знизити очікування і вимоги
Нові умови навчання, тиск суспільства, страхи і тривога заважають дитині розуміти і вчитися як раніше. Отже, якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина / дочки погіршилася — НЕ СВАРІТЬ І НЕ ТИСНІТЬ, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію. Адже це може бути однією з ознак стресу.
✅Мотивувати і помічати успіхи
Не змушуємо дитину, а мотивуємо! Водночас не забуваємо відзначати її успіхи. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте.

Детальніше: https://osvitanova.com.ua/posts/3637-pamiatka-dlia-rodytelei-ot-psykholoha-kak-optymalno-orhanyzovat-dystantsyonnoe-obuchenye-rebenka