‍Як оптимально організувати дистанційне навчання дитини. Пам’ятка для батьків

Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Свої поради батькам дає дитячий психолог Аніта Вайаканті.

☝Ось 7 правил, що допоможуть правильно організувати процес дистанційного навчання:

✅Скласти чіткий розклад / режим
Стабільність і зрозумілість — це те, що для дітей створює якусь зону безпеки. Адже саме в безпеці діти прагнуть розвиватися, вчитися і пізнавати світ.
✅Організувати робочу зону
Якщо немає своєї кімнати, то хоча б свій куточок + навушники. Де будуть ТІЛЬКИ потрібні для «цього» уроку матеріали. Усі зайві предмети, що відвертають увагу, доцільно прибрати.
✅Організувати форму
Дитина не повинна сидіти в піжамі. У дітей будинок не асоціюється з навчальною діяльністю, а більше з відпочинком. Учневі буде значно простіше надіти на себе «роль учня» і переключитися на заняття, якщо він буде одягнений у відповідний одяг.
✅Робити перерви
Фокус уваги школяра на відеоуроці 20-30 хвилин. Не більше. Тому вкрай важливо, аби діти перемикали свою увагу і відпочивали між уроками. Братися до виконання домашньої роботи, доцільно не раніше, ніж за годину-півтори після закінчення уроків.
✅Заохочувати спілкування з однолітками
Провідна діяльність школярів середніх і старших класів — це спілкування. Школярі можуть відчувати дискомфорт в ізоляції. Заохочуйте спілкування, розмови, скайп-колли, можливо, навіть якісь ігри онлайн з однокласниками.
✅Знизити очікування і вимоги
Нові умови навчання, тиск суспільства, страхи і тривога заважають дитині розуміти і вчитися як раніше. Отже, якщо помітили, що оцінки й успішність вашого сина / дочки погіршилася — НЕ СВАРІТЬ І НЕ ТИСНІТЬ, а навпаки, зверніть увагу на ситуацію. Адже це може бути однією з ознак стресу.
✅Мотивувати і помічати успіхи
Не змушуємо дитину, а мотивуємо! Водночас не забуваємо відзначати її успіхи. Навчайте дітей помічати хороше в обставинах, що склалися, розмовляйте, хваліть і підтримуйте.

Детальніше: https://osvitanova.com.ua/posts/3637-pamiatka-dlia-rodytelei-ot-psykholoha-kak-optymalno-orhanyzovat-dystantsyonnoe-obuchenye-rebenka