Ввести свой текст

БЛОГ

Як навчити дітей безпечно користуватися інтернетом
Як навчити дітей безпечно користуватися інтернетом

Секс-педагог, автор програм з сексуальної грамотності Юлія Ярмоленко дала кілька порад, як навчити дітей безпечно і відповідально користуватися інтернетом.

Експерт розповіла, що діти можуть зіткнутися з трьома видами ризиків в інтернеті:
— змістом (порнографія, жорстоке поводження з тваринами, реальні або змодельовані сцени насильства)
— контактів (спілкування з незнайомцями або з дорослими, які видають себе за дітей)
— поведінкою (кібербулінг, образи, глузування і випадкові покупки в додатках)

4-ри поради від Юлії Ярмоленко

1. Створіть разом з дитиною список правил. Важливо, щоб правила не нав’язувалися батьками, а створювалися разом з дитиною. Попросіть сина або дочку дати рекомендації, як зробити дозвілля в інтернеті корисним, цікавим і безпечним.
Скільки годин в день допустимо проводити в мережі? Які фото та інформацію неприпустимо постити? Навіщо відключати геолокацію?

2. Допомагайте дитині користуватися інтернетом, говоріть про онлайн-контент, подавайте добрий приклад. Час від часу запитуйте: «Що ти знайшов цікавого?», «Ця гра виглядає захоплюючою, навчиш мене в неї грати?»
Це допоможе вам більше дізнатися про інтереси дитини в інтернеті, побачити ігри, програми та сайти, де вона найбільше часу проводить.

3. Важливо навчити правильно користуватися пошуковими системами. Наприклад, якщо син чи дочка шукає інформацію про те, як люди жили в минулому, краще використовувати фразу «життя в Європі в 1900-х роках», а не «минуле життя».
4. Якщо ви стикаєтеся з рекламою, що спливає, це хороша можливість поговорити про неї. Поясніть, що натискання на вікно може призвести до неприємних фото, відео або сайтів, які крадуть особисті дані.

«Якщо у вашій родині правила відрізняються — це нормально. Головне, щоб вони гарантували безпеку вашої дитини», — зазначила секс-педагог.

Детальніше: https://www.unian.ua/society/10767749-seks-pedagog-dala-kilka-porad-yak-navchiti-ditey-bezpechno-koristuvatisya-internetom.html?_gl=1*12qdav5*_ga*MTgwODM3ODE4LjE2MTQyNDQ5NDA.*_ga_JLSK4Y8K67*MTYxNDkzMDYxMy4yLjAuMTYxNDkzMDYxMy42MA..*_ga_DENC12J6P3*MTYxNDkzMDYxMy4yLjAuMTYxNDkzMDYxMy42MA..&_ga=2.93036062.245982171.1614930613-180837818.1614244940