📚Поради батькам, як прищепити дітям любов до читання

📚Поради батькам, як прищепити дітям любов до читання📗

📖Сьогодні багато експертів у сфері освіти говорять про те, що навчання читання у школі не сприяє тому, щоб дитина полюбила читати книги. Успішність дитини оцінюють за швидкістю читання, словниковим запасом і вмінням розуміти основну ідею прочитаного тексту. Однак при цьому не приділяється увага естетичному аспекту читання. Залишається осторонь і той факт, що книги формують людські цінності. Батьки можуть заповнити цю прогалину і прищепити дитині любов до книг.

📔Розглянемо кілька порад про те, як це можна зробити вдома.

1. На першому місці має бути дитина, а не процес читання
Якщо ви хочете захопити дитину читанням, почніть з неї самої. Поговоріть з нею про те, що їй подобається. З’ясуйте:
🔸️інтереси дитини як особистості;
🔸️її побажання (жанри і тематику книг, які вона любить);
🔸️її сильні і слабкі сторони у читанні;
🔸️її читацькі звички (коли і де вона любить читати, які книги, що її мотивує до читання тощо).

2. Розробіть план навчання дитини читання
🔸️Забезпечте дитині хороші книги, що відповідають її віку.
🔸️У дитини має бути місце, де вона завжди зможе почитати книгу.
🔸️Пропонуйте дитині почитати книгу, щоб розважитися.
🔸️Запропонуйте дитині щодня виділяти час на читання.
🔸️Навчіть дитину самостійно вибирати книги для читання. Так вона сформує читацькі смаки.

3. Зробіть читання книг сімейним заняттям
🔸️Читайте разом із дитиною або по черзі.
Обговорюйте з дитиною прочитане.
🔸️Дозвольте дитині періодично бачити, як ви проводите час за читанням книг, а не переглядом соцмереж у телефоні.
🔸️Розповідайте дитині історію написання книг.
🔸️Поясніть дитині, як книги, які ви читаєте, пов’язані з вашими інтересами, думками, ідеями тощо.
🔸️Намагайтеся не змушувати дитину читати. Якщо вам все-таки доведеться робити це час від часу, постарайтеся перейти від зовнішньої до внутрішньої мотивації.

Детальніше: https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/9908/