Користь домашніх обов’язків для дітей

Користь домашніх обов’язків для дітей🏡

🔸️Виконання домашніх обов’язків розвиває у дітей багато навичок, необхідних для успішного дорослого життя.

🔸️У результаті дослідження, присвяченого звичкам навчання дітей, було встановлено, що у дітей, які регулярно виконували домашні обов’язки, успішність була вищою, ніж у їхніх однолітків.

🔸️Домашні обов’язки допомагають дітям розвинути в собі почуття відповідальності. Вони не тільки вчаться виконувати роботу самостійно, їм прищеплюється почуття відповідальності за спільну справу і благополуччя всієї родини. Якщо дитина виконує поставлені перед нею завдання, вона розвиває почуття власної гідності і усвідомлює свій внесок у життя сім’ї.

🔸️Коли всю домашню роботу виконують батьки, дитина може відчувати себе залежною від них. Згодом вона починає чекати, що батьки будуть робити для неї все, що вона захоче.

🔸️Уміння подбати про себе і виконувати просту домашню роботу допомагає дітям стати більш самостійними. Так вони будуть краще готові до свободи, яка прийде, коли вони стануть старшими.

🔸️За виконану домашню роботу діти повинні отримувати похвалу і подяку. Так вони відчують гордість за те, що вони здатні виконувати роботу, свою самостійність і внесок в благополуччя сім’ї. Хвалити дитину потрібно після виконання роботи, часом можна обійтися короткими фразами: «Спасибі» або «Я пишаюся тобою». Постійна похвала позбавляє дитину ініціативи та особистої відповідальності за справу.

🔸️Ніколи не пізно допомогти дитині навчитися бути самостійною і відповідальною. У майбутньому вона тільки подякує вам за навички і якості, які ви їй прищепили. Вони дійсно важливі для щасливого й успішного життя.

Детальніше: https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/9018/