10 цікавих шляхів для розкриття екосвідомості у дитини

🌍10 цікавих шляхів для розкриття екосвідомості у дитини побудованих на передачі досвіду від батьків до дітей.🌳

🐞🐌Більшість із нас у дитинстві проводили час на природі: лазили по деревах, досліджували скелі й жуків, гралися на свіжому повітрі з друзями. Ми навіть не уявляли, що ці веселі активності тим часом розвивали наш мозок і тіло, готуючи до подальшого життя.

🌱Діти починають здобувати екологічну освіту в ранньому віці. Спостерігаючи, граючись, розмовляючи й розмірковуючи разом із дитиною, важливо звертати увагу на те, як дбайливо використовувати природні ресурси та робити свій внесок у боротьбу зі зміною клімату. Важливо викликати інтерес до захисту довкілля та догляду за ним, зробити турботу про природу частиною життя дитини, розвинути екологічне мислення.

🏞Пропонуємо 10 цікавих завдань для розвитку екологічного мислення у дитини.

1. Знає, що він (вона) людина. Усвідомлює, що природа є жива й нежива.
2. Розпізнає дерево, кущ, трав’янисті рослини, гриби. Розуміє їх значення у природі й у житті людини.
3. Розпізнає тварин своєї місцевості: свійських і диких.
4. Має уявлення про звірів, птахів, прісноводних та акваріумних риб, земноводних, плазунів.
5. Знає, які види водойм є в місцевості й що в них водиться.
6. Має елементарні уявлення про світлові й електричні явища природи. Розрізняє пори року та їх послідовність, може розказати їхні характерні ознаки й відповідні сезонні зміни в природі, житті тваринного світу та діяльності людини.
7. Знає про необхідність дотримання правил доцільного природокористування, чистоти довкілля, ощадливого використання природних ресурсів і дотримується цих правил.
8. Має уявлення про природне середовище планети Земля як цілісного організму, в якому взаємодіють повітря, вода, ґрунт, рослини, тварини, люди, Сонце, Місяць тощо.
9. Дбайливо ставиться до використання води, електричної та теплової енергії в побуті. Докладає помірні зусилля для збереження, догляду й захисту довкілля.
10. Доглядає за природою, тваринами.

⚠️Детальніше за посиланням: https://numo.mon.gov.ua/skills/ya-ta-dovkillya